Zamówienia indywidualne

Masz pomysł i chcesz go zrealizować, a nie posiadasz potrzebnych narzędzi?

Napisz do nas: shop@i-kropka.com.pl

 

MAKSYMALNA WIELKOŚĆ

Wytniemy co zechcesz w formacie do 90x129 cm.

  

FORMAT PLIKU

Przyjmujemy pliki wektorowe, najlepiej w formacie .dxf, ale może być też cdr, dwg oraz ai (ale z większości programów dla się plik zapisać w .dxf), ewentualnie bitmapy (.gif, .jpg), które przerobimy na plik wektorowy, czytany przez maszynę (ale muszą być dobrej jakości i mogą wymagać poprawek).

Warstwy, kolory: sposób cięcia wyznaczamy kolorami, warstwy są nieistotne (ale mogą się przydać przy skomplikowanych projektach). Czarny to na wylot, niebieski to linie (jak rysowane długopisem), a czerwony grawer. Jeśli narysujesz kółko na czerwono, to wygrawerowana będzie cała jego powierzchnia, jeśli na niebiesko, to laser wypali na powierzchni okrąg, jeśli czarna, to laser wypali kształt na wylot.
Można użyć dodatkowego koloru, np. brązu lub amarantu, do rzeczy, które nie mają być wypalane (np. linie pomocnicze).

Istotne dla osób projektujących w Corelu: laser widzi wszystkie linie. Przykrycie jednego obszaru drugim nie pomoże, laser i tak znajdzie i wypali linie spod spodu ;) Linia, której nadano grubość, to nadal linia, jeden wektor. Jeśli chcesz uzyskać wygrawerowaną albo wyciętą szeroką kreskę, musisz narysować jej obwód. Program do lasera interpretuje wektory, a nie właściwości nadane im w innych programach (poza kolorami), co za tym idzie teksty również muszą być zamienione na krzywe (i zespawane, jeśli litery się nakładają).

Istotne dla osób projektujących w programach typu AutoCAD: tekst trzeba zamienić na krzywe (najłatwiej w Corelu), inaczej będzie polem tekstowym, a my potrzebujemy wektory opisujące każdą literę. W przypadku prostych projektów wystarczy nam podać treść i font, żeby nie trzeba było przerysowywać literek :)

 

MATERIAŁY DO CIĘCIA

Wycinamy z papieru, tektury, sklejek (do około 6 mm grubości), litego drewna (grubość, którą możemy przeciąć, zależy od gatunku drewna) i szkła akrylowego (do 20 mm grubości).
Grawerujemy na powyższych, metalu, szkle i dżinsach ;)

  

EFEKT KOŃCOWY

Tniemy na wylot/tylko do pewnej głębokości materiału/grawerujemy.

  

NIE CHCESZ ROBIĆ PROJEKTU?

Jeśli podoba Ci się jakiś nasz produkt, ale wolisz go w innej wielkości, lub chcesz zlecić wykonanie projektu - napisz, nie ma problemu.

 

Jeśli masz pomysł, a nie potrafisz go precyzyjnie narysować - damy radę. Tylko daj nam znać. 

Wyceny robione są indywidualne życzenie. Można się sugerować cenami w sklepie, jeśli produkt może być wprowadzony do oferty (nie jest zbyt spersonalizowany).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl